تشکیل چند فقره پرونده قضایی دریاخواری در بوشهر – تور مشهد

‌مدیرکل محیط زیست بوشهر گفت: در سه ماهه اول سال جاری چندین فقره استحصال فاقد مجوز زمین از دریا در استان بوشهر متوقف و برای متخلفان پرونده قضائی تشکیل شده است.

‌به گزارش تور مشهد‌، فرهاد قلی نژاد در جمع خبرنگاران عنوان کرد: استحصال اراضی دریا یکی از اقدامات مخربی است که خسارت فراوانی به اکوسیستم‌های دریایی به ویژه زیستگاه مرجانی وارد می‌کند.

وی ادامه داد: در برخی از سواحل به منظور احداث و استقرار صنایع استحصال زمین از دریا انجام می‌شود که در استان بوشهر نیز از سال‌های گذشته بخشی از سواحل به ویژه در عسلویه و کنگان استحصال شده است.

مدیرکل محیط زیست بوشهر خاطرنشان کرد: هر گونه استحصال دریا و آسیب به اکوسیستم سواحل غیر قانونی و استحصال‌های ضروری نیاز به اخذ مجوز و مطالعات زیست محیطی دارد.

قلی نژاد بیان کرد: استحصال زمین از دریا علاوه بر الزام به دریافت مجوز از سازمان محیط زیست نیازمند صدور مجوز از سایر ارگان‌های متولی مانند وزارت نیرو و سازمان بنادر و دریانوردی است.

به گزارش تور مشهد، برخی از سواحل بوشهر زیستگاه آبسنگ‌های مرجانی و انواع گونه‌های جانوری ارزشمند دیگر از لحاظ زیست محیطی می‌باشد که مقابله با استحصال دریا در این استان را بیش از پیش ضرورت بخشیده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *