بررسی نحوه حمایت و پرداخت یارانه‌های کشاورزان در کمیسیون کشاورزی – تور مشهد

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: با بررسی نحوه حمایت و پرداخت یارانه‌ها به بخش کشاورزی می‌توان به این نتیجه رسید که برآورد عددی دقیقی از میزان یارانه ارائه شده به کشاورزان وجود ندارد.

علی ابراهیمی در گفت‌وگو با تور مشهد ضمن تشریح جلسه امروز (یکشنبه) کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع جلسه امروز بررسی نحوه حمایت و پرداخت یارانه‌ها به بخش کشاورزی و سایر عوامل تولید بود. سازمان حمایت از مصرف‌کننده، سازمان هدفمند کردن یارانه‌ها مرکز پژوهش‌ها، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نیرو گزارشاتی در این زمینه دادند.

نماینده مردم شازند در مجلس افزود: جلسه دو ساعته ما بیشتر به ارائه گزارش‌هایی در زمینه نحوه حمایت‌ها بود. گزارش‌ها نشان می‌داد که آمار و اطلاعات دقیقی از نحوه حمایت و پرداخت یارانه‌ها وجود ندارد. یارانه‌ها شامل یارانه آشکار و پنهان است و هنوز برآورد عددی از میزان یارانه پرداختی نداریم.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی در پایان گفت: ما یارانه را هم در قالب ارز ۴۲۰۰ تومانی، هم یارانه‌های حامل‌های انرژی و هم معافیت‌های مالیاتی ارائه می‌کنیم و این یارانه‌ها پنهان نامیده می‌شود. هنوز برآورد دقیقی از این یارانه‌ها نداریم. در این جلسه مقرر شد که این مشکل با تکیه به بررسی دقیق‌تر آمار و ارقام حل شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *