حجم نقدینگی کشور یکهزار و ۹۰۰ هزار میلیارد تومان است – تور مشهد

‌رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان، گفت: متأسفانه سرمایه‌های بخش خصوصی حجم نقدینگی زیادی را در کشور رقم زده است به طوری که هم اکنون حجم نقدینگی کل کشور یکهزار و ۹۰۰ هزار میلیارد تومان است.

‌به گزارش تور مشهد- نعمت الله اکبری عصر روز شنبه در جلسه شورای اداری استان، اظهار کرد: از نخستین شاخص‌های مهم رشد اقتصادی؛ رشد سرمایه گذاری، بهره وری و اشتغال است. این شاخص‌ها نشان می‌دهد که اقتصاد یک کشور در شرایط نرمال است یا خیر.

وی افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی جز بیت المال هستند پس به گونه‌ای نباید رفتار شود تا با ضربه خوردن این مدیران، بیت المال آسیب ببیند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان، با بیان اینکه یکی از ضعف‌ها، این است که از ظرفیت‌های موجود استفاده نمی‌شود، گفت: یکی از این ظرفیت‌ها، آئین نامه اجرایی تبصره ۵ بودجه است. تبصره ۵ و بند “و” آن در خصوص اوراق تسویه خزانه است که از اهمیت بالایی برخوردار است. اسناد خزانه ۵ هزار میلیارد تومان ظرفیت دارد و اوراق خزانه نوع دوم ۶۶ میلیارد تومان ظرفیت اجرای قانونی دارد.

اکبری ادامه داد: در سال گذشته توانستیم از یکهزار و ۳۰۰ میلیارد تومان این ظرفیت بهره ببریم که البته برای استان اصفهان این رقم، رقمِ زیادی نیست.

وی تصریح کرد: تبصره ۱۲ بودجه نیز مهم است که به زودی در اختیار مدیران استان قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان، گفت: یکی از دستورالعمل‌های مهم، جذب بودجه‌های پژوهشی است که به دانشگاه‌ها ارسال خواهد شد و ظرف یک ماه آینده باید این بودجه پژوهشی تعیین تکلیف شود.

اکبری بر اجرای درست تبصره ۱۹ بودجه تاکید کرد و گفت: نمی‌خواهیم اتفاقات ناگوار اصل ۴۴ در تبصره ۱۹ هم تکرار شود. متأسفانه سرمایه‌های بخش خصوصی حجم نقدینگی زیادی را در کشور رقم زده است به طوری که هم اکنون حجم نقدینگی کل کشور یکهزار و ۹۰۰ هزار میلیارد تومان است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *