راه‌اندازی مرکز انتقال خون شهرستان‌های جنوب شرق تهران در ورامین – تور مشهد

‌فرماندار شهرستان ورامین از راه اندازی مرکز جامع انتقال خون شهرستانهای جنوب شرق تهران در این شهرستان خبر داد.

‌به گزارش تور مشهد، حسین کاغذلو پیش از ظهر یکشنبه در دیدار با سید مرتضی طباطبایی مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: شهرستان ورامین از یک مرکز انتقال خون برخوردار است که به دلیل محدودیت‌های موجود، جوابگوی نیاز مراجعین نیست.

وی اظهار کرد: این پایگاه انتقال خون، علاوه بر مردم شهرستان ورامین، نسبت به دریافت خون اهدا کنندگان شهرستان‌های اطراف نیز اقدام می‌کند که این امر علاوه بر ازدحام افراد، ممکن است باعث شود افراد به دلیل شلوغی و معطلی از اهدا خون منصرف شوند.

وی تصریح کرد: ضایعات ۳۰ تا ۴۰ درصدی خون بر اثر تردد افراد و یا انتقال خون و فرآورده‌های خونی مورد نیاز از تهران به ورامین ضرورت راه اندازی مرکز جامع انتقال خون در این شهرستان را ایجاب می‌کند.

کاغذلو تصریح کرد: بیمارستان شهید مفتح شهرستان ورامین، مرکز پذیرش بیماران تالاسمی است از این رو، میزان مصرف خون در ورامین بالاست و همواره به خون و فراورده‌های خونی در این شهرستان نیاز است.

در جریان این دیدار، مدیرکل انتقال خون استان تهران از مراکز شهرستان ورامین بازدید کرد تا مکانی مناسب برای استقرار مرکز جامع انتقال خون از سوی مسئولان شهرستان ورامین ارائه شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *