رهاسازی نایلون در طبیعت با فرهنگ سازی حل می‌شود – تور مشهد

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست آران و بیدگل گفت: استفاده و رهاسازی نایلکس توسط کشاورزان چالش بزرگ زیست‌ محیطی آران و بیدگل است.

اللهیار دولتخواه در گفت‌وگو با خبرنگار تور مشهد، اظهار کرد: با توجه به رواج کشت گلخانه‌ای و استفاده زیاد کشاورزان از پلاستیک در کشت‌ها، یک دوره کارگاه آموزشی با هدف آشنایی کشاورزان با اثرات سوء پلاستیک در طبیعت برگزار شد.

وی افزود: باید با فرهنگ‌سازی، استفاده از پلاستیک را نه تنها در کشاورزی بلکه در مصرف عموم هم کنترل کنیم، کیسه‌های پلاستیکی از عوامل مهم آلودگی محیط زیست است.

دولتخواه با بیان اینکه رهاسازی نایلون در طبیعت با فرهنگ‌سازی رفع می‌شود، تصریح کرد: به گواه کارشناسان در حالی که در برخی کشورها مصرف نایلون ممنوع و یا محدود است در ایران 3 برابر استاندارد مصرف نایلون داریم و برای حفظ محیط‌ زیست و سلامتی جامعه باید بیشتر حساس باشیم.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست آران و بیدگل، گفت: در قدیم رسم خوبی بود که به جای کیسه پلاستیکی و نایلون از کیسه‌های کاغذی استفاده می‌شد و امروز با توجه به اثبات اثرات مخرب زیست‌محیطی باید برای جلوگیری از فاجعه زیست محیطی، هر روز را روز بدون کیسه پلاستیکی بدانیم و بیش از این استفاده از نایلون را محدود کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *