شاعری: سازمان‌های مردم‌نهاد رابط خوبی بین مردم و تشکل‌های صنعتی هستند – تور مشهد

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان این‌که ایران ظرفیت‌های بسیار عظیمی، بخصوص در شرکت‌های دانش‌بنیان دارد، گفت: این شرکت‌ها می‌توانند در جهت تولید کالاهای سرمایه‌ای و قطعات مورد نیاز صنایع بزرگ و متوسط داخلی نقش ایفا کنند. اگر این شرکت‌ها را تقویت کنیم، گامی اساسی در راستای حل چالش‌های حوزه صنعت برداشته می‌شود.

علی‌محمد شاعری در گفت‌وگو با تور مشهد با اشاره به برگزاری اظهار کرد: اکنون در حوزه‌های مختلف مانند کشاورزی، آب، محیط زیست و منابع طبیعی با چالش‌هایی مواجه هستیم؛ به‌عنوان مثال، در زمینه تولید ماشین‌های مناسب در بخش‌هایی مانند تولید کود، سم، بذر، صنایع تولید مواد لبنی و مقابله با آفات گیاهی و … چالش‌هایی پیش روی ماست.

او با اشاره به این‌که سازمان‌های مردم‌نهاد رابط خوبی بین مردم و تشکل‌های صنعتی هستند، ادامه داد: نمایشگاه «فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید» زمینه‌ی خوبی برای ایجاد گفتمانی جدید بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان ایجاد می‌کند و رویکرد بسیار نوین و خوبی دارد.

او نمایشگاه را مانند یک رسانه دانست و توضیح داد: وقتی مردم از نزدیک دستاوردهای بخش صنعت، مشکلات تولیدکنندگان و موانع ترویج یک صنعت را ببینند و با آن آشنا شوند، برای رفع موانع کمک می‌کنند و در مجموع، برای مصرف کالاهای داخلی بیشتر تشویق خواهند شد. اگر قرار است در جهت تحقق اهداف مربوط به خوداتکایی گام برداریم، این‌گونه نمایشگاه‌ها فرصت بسیار خوبی برای جایگزین کردن فرهنگ مصرف کالاهای خارجی می‌تواند باشد.

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با برگزاری نخستین نمایشگاه «فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید» طی روزهای ۲۷ تا ۳۰  تیرماه در نمایشگاه بین‌المللی تهران میزبان فعالان حوزه صنعت خواهد بود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *