فلسطین نسبت به تحمیل مفاهیم جدیدی بر نزاع خاورمیانه هشدار داد – تور مشهد

وزارت خارجه فلسطین اظهارات اخیر مطرح شده از سوی فرستاده آمریکا به منطقه را محکوم و اعلام کرد که هدف از این اظهارات تحمیل مفاهیم جدیدی بر نزاع است.

به گزارش تور مشهد، به نقل از القدس العربی، وزارت خارجه فلسطین در بیانیه‌ای تاکید کرد که دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و تیم “صهیونیستی شده ” آن با روشی سیستم‌مند و عامدانه به تکرار مواضع و اظهارات خصمانه خود علیه ملت فلسطین که حقوق ملی عادلانه و قانونی این ملت را نادیده می‌گیرد، ادامه می‌دهند.

این وزارت خانه تاکید کرد که این رویکردها در چارچوب ایجاد افکار عمومی جهانی و مناقشه‌ها و جدل‌های منطقه‌ای و داخلی پیرامون گفتمان سیاسی جدیدی صورت می‌گیرد که اگر به صورت کامل مغایر با قانون بین المللی و مشروعیت و قطعنامه‌های آن نباشد، در واقع متکی به یک اصول جدید و کاملاً متفاوت است.

وزارت خارجه فلسطین به اظهارات اخیر جیسون گرینبلات، فرستاده آمریکا اشاره کرد که وی در آن نپذیرفته بود از واژه “شهرک‌سازی‌ها” استفاده کند و به جای آن، کلمه محله‌ها و شهرها را به کار برده و عنوان کرده بود که معامله قرن از عبارت راهکار تشکیل دو کشور استفاده نمی‌کند.

وزارت خارجه فلسطین تاکید کرد که گرینبلات تلاش می‌کند عنوان اشغالگر را از اسرائیل در فرهنگ سیاسی جهانی و آگاهی مسئولان بین المللی بزداید و مفاهیم جدیدی را تحمیل کند که مدت‌هاست اسرائیل تمایل به تحمیل آنها بر افکار عمومی دارد.

این وزارت خانه نسبت به خطرات این توطئه بزرگ علیه امنیت و ثبات در جهان هشدار داد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *