سه قطعه از آزادراه خرم‌آباد – اراک تا پایان امسال افتتاح می‎شود – تور مشهد

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء گفت: سه قطعه از آزادراه خرم‌آباد – اراک تا پایان امسال افتتاح می‎شود.

به گزارش تور مشهد – منطقه لرستان، سردار سعید محمد در جمع خبرنگاران اظهارکرد: در صورت تأمین منابع مالی، پروژه‌های لرستان از ظرفیت خوبی برای اجرا برخوردار هستند.

وی تصریح کرد: قول‌ها و مساعدت‌هایی از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور داده شد و قرارگاه خاتم خود را کمک دولت می‌داند، تمام ظرفیت‌ها را استفاده می‌کنیم، بخش عمده‌ای از کارکردهای ما مطالبات است اما با این وجود سعی می‌کنیم که پروژه‌ها را فعال نگه داریم. با توجه به نبود نقدینگی از راه‎های دیگر مانند تهاتر ملک، دارایی و سایر روش‌هایی که امکان تأمین منابع مالی باشد استفاده می‌شود تا کمک کنیم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء خاطرنشان کرد: از سویی ظرفیت‌های خوبی مانند اوراق تسویه برای بدهی‌های بانکی و دولتی در بودجه ۹۸ وجود دارد که می‌تواند بخشی از مشکلات را حل کند.

سردار محمد اضافه کرد: مقرر شده بخشی از اعتبارات مورد نیاز پروژه راه‌آهن در قالب اوراق تخصیص یابد که در صورت تحقق این مهم پروژه در تابستان فعال می‌شود.

وی بیان کرد: اغلب طرح‌های حوزه آب لرستان گرفتار تخصیص هستند و وزارت نیرو تخصیص پروژه‌های بسیار مهم استان مانند سد معشوره، سد تاج امیر و سد بختیاری را در دستور کار قرار دهد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء ادامه داد: در صورت تحقق وعده تامین منابع مالی، فرودگاه خرم‌آباد امسال به بهره‌برداری می‌رسد. تا پایان سال قطعات دو، سه و چهار آزادراه خرم‎آباد – اراک به بهره‎برداری می‎رسد.

وی اضافه کرد: پروژه بیمارستان شهدای عشایر خرم‎آباد نیز در صورت تامین منابع مالی در بازه زمانی دو ساله تکمیل می‌شود.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *