عرب: در بحث برانکو بعضی چیزها با عقل جور نیست – تور مشهد

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با حضور در یک برنامه تلویزیونی درباره دوران مدیریت خود در این باشگاه و وضعیت مدافع قهرمانی لیگ برتر صحبت کرد.

به گزارش تور مشهد، ایرج عرب، مدیرعامل پرسپولیس درباره دوران مدیریتش در این باشگاه تا الآن توضیح داد: من در نیم‌فصل تیم را تحویل گرفتم و نقل و انتقالات را انجام دادیم. سپس اردوی خوبی در قطر داشتیم. بعد از آن موضوعات مالی مختلفی مطرح شد که بخشی از پول بازیکنان را پرداخت کردیم. سپس نوبت به بازی‌ها و پاداش‌های آسیایی رسید که پروژه سنگین و زمان‌بری بود زیرا با توجه به مشکلات انتقال پول، کار سختی داشتیم. با ۷۰ درصد آن پول، دستمزد بازیکنان را دادیم و مابقی هم خرج میزبانی‌های آسیایی شد. پس از آن به اواخر فصل رسیدیم که خدا را شکر، تیم در لیگ برتر و جام حذفی قهرمان شد.

ایرج عرب در ادامه درباره رفتن برانکو از پرسپولیس اظهار کرد: ما حدود یک ماه و نیم پیش از رفتن برانکو مبلغ ۸ میلیارد تومان را برای او آماده کرده‌ بودیم. در نامه‌ای که وکیل برانکو به ما ارسال کرد، قید شده بود که پایه حقوق و بخشی از پاداش‌های باقی‌مانده باید پرداخت شود. ما در رابطه با ماندن برانکو و همچنین مبلغ پرداخت قرارداد او چندین جلسه گذاشته بودیم. حدود ۲۳۰ هزار دلار پیش پرداخت هم برای برانکو آماده بود که او برای فصل آینده هم سرمربی پرسپولیس باشد.

مدیرعامل پرسپولیس در برنامه “ورزش و مردم” ادامه داد: شماره حساب برای واریز پول نیز داده شده بود اما ما بیشتر از ۴۰ هزار دلار نمی‌توانستیم به خارج از کشور واریز کنیم، به خاطر همین گفته بودیم وجه نقد به صورت آماده در امارات موجود است و می‌توانید این پول را در امارات دریافت کنید یا اگر مشکلی نیست می‌توانید این پول را در تهران دریافت کنید. ما چهار روز قبل از ضرب‌الاجل این پول را آماده کرده بودیم اما برانکو ۱۶ ژوئن اعلام کرد که من تسویه یک طرفه می‌خواهم. از آن زمان به بعد مشخص شد که برانکو قصد ماندن در پرسپولیس را ندارد. بعد از اینکه ما خانه شخصی او را دیدیم مشخص شد که وسایل شخصی‌اش را از قبل برداشته و از مدت‌ها پیش قصد رفتن کرده است. در این رابطه یکسری مسائل مطرح می‌شود که به هیچ عنوان با عقل و منطق جور در نمی‌آید. ما بیش از چندین بار جلسه گذاشتیم تا برانکو در پرسپولیس بماند. همه عوامل ورزشی در این مساله دخیل بودند تا این اتفاق بیفتد اما برانکو نماند.

وی در ادامه اظهار کرد: ما در رابطه با یک سال تعهدی که برانکو با پرسپولیس داشت و سقف قرارداد صورت گرفته باید به نهادهای نظارتی پاسخگو باشیم. در همین رابطه یک وکیل به خدمت گرفتیم که به دنبال این پروسه باشد تا بتوانیم حق و حقوق خود را دریافت کنیم.

عرب در رابطه با اتفاقات بعد از خروج برانکو از پرسپولیس گفت: بعد از رفتن برانکو مساله‌ نقل و انتقالات ما تحت تاثیر قرار گرفت. انتخاب سرمربی جدید برای پرسپولیس کار سختی بود. ما ۴۸ ساعت در استانبول بودیم و با چند سرمربی خوب وارد مذاکره شدیم که در نهایت گابریل کالدرون به عنوان سرمربی پرسپولیس معرفی شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا وزیر ورزش در انتخاب سرمربی پرسپولیس دخالت داشته یا خیر، خاطر نشان کرد: وزیر ورزش رییس مجمع هستند اما ایشان در موضوعات جزئی هیچ دخالتی ندارند. ایشان معتقد هستند نظر هیات مدیره هرچه باشد همان است. البته او روی ماندن برانکو نظر مثبتی داشت و رایزنی‌ها و تلاش‌هایی را در این زمینه انجام داد که برانکو در پرسپولیس بماند اما نشد. انتخاب کالدرون نظر ما و هیات مدیره بود.

عرب درباره نقل و انقالات پرسپولیس در تابستان هم توضیح داد: ما کار را با حفظ بازیکنانی که قهرمان شده بودند شروع کردیم. به هر حال کار سختی بود و این بازیکنان هم احترام زیادی داشتند. همچنین برخی بازیکنان دیگر هم شروطی در قراردادشان داشتند که باید با مذاکره و توافق، آن شروط را از قراردادشان برمی‌داشتیم مثلا در یک مورد ذی‌حساب ما برای آوردن چک مهدی ترابی به باشگاه رفته بود تا برای عقد قرارداد، چک را بیاورد، او را چه رفت و چه برگشت زدند! با وجود همه این‌ها چند بازیکن جوان خوب و چند ملی‌پوش گرفتیم.

وی درباره کنار گذاشتن رفیعی و مصلح افزود: کالدرون به ما مکتوب اعلام کرده بود و حتی در مصاحبه‌ای به وضوح اعلام کرد که این دو بازیکن با نظر مستقیم او از تیم کنار گذاشته شدند. همچنین او می‌خواست امیری برگردد. در ابتدای فصل سعی کردیم طلب بازیکنان برای پاداش‌های فصل قبل را بپردازیم و حالا کمترین میزان بدهکاری را در بخش بازیکن داریم.

مدیرعامل پرسپولیس درباره اردوی ترکیه و نواقصش گفت: اردوی ترکیه و بازی‌های خوب تدارکاتی را برگزار کردیم. متاسفانه در آن‌جا، فقط برای یکی، دو روز هوا بد شد و این مورد را حتی هواشناسی پیش‌بینی نکرده بود. بازی‌های تدارکاتی هم که لغو شد در تهران جبران شد.

ادامه دارد…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *