برکناری جان بولتون چراغ سبز دشمن به ایران نیست – تور مشهد

همزمان با استان تهران در استانهای سراسر کشور نماز سیاسی- عبادی روز جمعه برگزار شد.
در خطبه های نمازجمعه این هفته ائمه جمعه به بیان موضوعاتی از جمله ایام محرم و عزاداری اباعبدلله الحسین(ع)، وضعیت سیاسی ایران و تحریمهای ظالمانه آمریکا و عزل جان بولتون پرداختند.
در ادامه چکیده نمازجمعه به همراه لینک کامل خبر را می خوانیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان:

کارمندان دولت با مشکل در توان و قدرت خرید روبه‌رو هستند

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه پایین بودن حقوق کارمندان دولت ممکن است سبب وسوسه شدن مأموران دولتی شود، خاطرنشان کرد: البته نباید این موضوع سبب شود به سمت گناه و فساد پیش برویم بلکه باید از آزمون‌های الهی سربلند بیرون بیایم.

به گزارش تور مشهد،  حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد عبادی زاده ظهر امروز در جمع نمازگزاران بندرعباس، افزود: کسانی هستند که خودشان ممکن است قصدی برای دریافت رشوه ندارند اما نقش واسطه‌گری را ایفا می‌کند، این فرد هم دچار خطا و اشتباه شده است.

وی با بیان اینکه اگر کسی در دستگاه اجرایی پیدا شود که برای دریافت حق یک فرد، به او کمک کند و راهنمایی کند مورد پاداش الهی قرار می‌گیرند که در دریافت حق مظلوم کمک کرده‌اند، اضافه کرد: بزرگ‌ترین نگرانی که امروز وجود دارد که برخی منکرات تبدیل شود به امر عادی و زشتی آن منکر از بین برود.

امام‌جمعه بندرعباس وقتی مردم ببینند کسی رشوه می‌گیرد، واکنشی ندهند، امر ناپسندی است، اضافه کرد: اگر زشتی منکر در جامعه از بین برود، امری خطا و آفت بزرگی است و آرام‌آرام افرادی که در این زمینه گناهکار هستند دیگر عمل خود را گناه نمی‌داند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی زاده با تأکید بر اینکه یکی از مشکلات دولت تعداد زیاد کارمندان دولتی است، تصریح کرد: کار که تنها پشت میز نشستن و کار دولتی نیست؛ چرا باید از زمین‌های کشاورزی و صنایع‌دستی دوری می‌کنیم درحالی‌که درآمدش به‌مراتب بیشتر و بهتر از کارمندان دولت است.

وی با اشاره به اینکه پایین بودن حقوق کارمندان دولت ممکن است سبب وسوسه شدن مأموران دولتی شود، خاطرنشان کرد: البته نباید این موضوع سبب شود به سمت گناه و فساد پیش برویم بلکه باید از آزمون‌های الهی سربلند بیرون بیایم.

امام‌جمعه بندرعباس در خطبه دوم نماز جمعه امروز بندرعباس با تسلیت فرارسیدن ایام عزاداری سالروز شهادت اباعبدالله الحسین(ع)، اظهار کرد: اینکه مردم به سنت امام حسین(ع) اقتدا کنند اما در مقام عمل، عمل نکنند در زمره بدترین اعمال است.

وی با اشاره به اینکه باید روش و راه اهل‌بیت(ع) را دنبال کنیم، خاطرنشان کرد: اگر جوانان امروز به سیره امام راحل و مقام معظم رهبری معتقدند باید این راه و روش را هم در زندگی خود عمل کنند و آن‌ها را به‌عنوان الگو و مبنای حرکتی خود قرار دهیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی زاده با بیان اینکه هر جا به نفعمان بود عمل کنیم و هر جا به نفعمان نبود کنار بگذاریم، امری ناپسند است، تصریح کرد: در آستانه برگزاری کنگره امام سجاد(ع) در استان هرمزگان هستیم که این کنگره برندی برای استان هرمزگان شده است.

وی ادامه داد: 25 محرم برابر با سوم مهرماه کنگره امام سجاد(ع) در استان هرمزگان برگزار خواهد شد و باید مردم هرمزگان به‌خوبی همچون سال‌های گذشته این کنگره را میزبانی کنند و نهضت صحیفه خوانی باید در مساجد راه‌اندازی شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه باید از مبلغین و مسئولین هیئت‌های مذهبی دهه اول محرم در استان هرمزگان تقدیر کرد که توانستند فضای جامعه را به نام اباعبدالله الحسین(ع) عطرآگین کنند، اضافه کرد: از مردم هرمزگان که با حضور خود در آئین‌های عزاداری رونق‌بخش محفل سیدالشهدا(ع) بودند، باید قدردانی کرد و امیدوارم به‌روزی برسیم که تمامی دنیا به‌خوبی با اباعبدالله الحسین(ع) و سیره عملی و زندگی‌اش آشنا شوند.

امام جمعه شیراز:

ایثار و انصاف نشانه‌های ایمان است/

جای مسائل حاشیه‌ای و اصلی نباید عوض شود

امام جمعه شیراز با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) ایثار، انصاف، بذل علم برای متعلم را از نشانه‌های ایمان دانست و تاکید کرد که نشانه‌های ایمان را باید در ابعاد مختلف زندگی جست و جو کرد و این منحصر به مسجد نیست.

به گزارش تور مشهد ، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه اول نماز جمعه 22 شهریور شیراز، با اشاره به اینکه نشانه‌های ایمان را می توان در افراد و بخش‌های مختلف جامعه جست و جو کرد، لزوم نمود دادن و اشاعه این نشانه‌ها در ابعاد زندگی را یادآور شد.

امام جمعه شیراز داشتن انصاف را هم برای مدیران هم برای مردم ضرورت دانست و خاطرنشان کرد که هم مدیران باید ایثار و انصاف داشته باشند هم مردم به این امر مهم توجه کنند.

وی با بیان اینکه مدیران باید در مواجهه با مردم متوجه باشند که شاید فرزند آنان هم در شرایط همین مردم قرار گرفته و پشت در اتاق یک مدیر بماند، اضافه کرد که مردم هم باید بدانند که حجم کار بسیار زیاد است لذا برای انجام کارشان صبور باشند.

نماینده ولی فقیه در فارس با بیان اینکه نشانه‌های ایمان را میتوان در صاحبخانه‌ها و مشاوران املاکی که در این شرایط دشوار قیمت اجاره و ودیعه مسکن را بالا نبرده‌اند جست و جو کرد، لزوم قدردانی از مشاوران املاکی که برای جلوگیری از افزایش قیمت اجاره بها و ودیعه مسکن تلاش کرده‌اند را یادآور شد.

به گزارش تور مشهد، امام جمعه شیراز در خطبه دوم نماز جمعه شیراز، ضمن توصیه همه به تقوا به عنوان مهمترین اصل برای سعادتمندی انسان در دنیا و آخرت، مناسبت‌های هفته آینده را یادآور شد و از همه کسانیکه به نوعی در برپایی باشکوه مراسم سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) تلاش کردند، قدردانی کرد.

امام جمعه شیراز در ادامه با بیان اینکه برخی مسائل اصلی و برخی دیگر حاشیه‌ای است، گفت: نباید جای مسائل اصلی و حاشیه‌ای عوض شود، دشمن می‌خواهد جای این مسائل را عوض کند تا ما مسائل اصلی را فراموش کنیم و او نیاتش را به پیش ببرد.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه دشمنان ایران و مسلمانان جهان، طی دویست سیصد سال گذشته منابع ما را غارت کرده‌اند و یک نمونه کوچک آن جواهر دریای نور است که روی تاج ملکه انگلستان نصب کرده‌اند، گفت: دریای نور در تاج ملکه انگلستان چه می کند؟ از کاخ ناتینگهام تا کاخ سفید تمام آجرهایش از امکانات ملتهای اسلامی خرج شده است.

او با بیان اینکه امروز ما به دنبال ادامه مقاومتمان در برابر استکبار هستیم، گفت: اینکه برخی از رسانه‌های داخلی هم متوجه نیستند و گاهی یک تیترهایی می‌زنند که انسان متعجب می‌شود؛ تلاش مکرون برای باز شدن فضای مالی با هدف انجام معاملات نفتی ایران را اقدامی فریبکارانه دانست که با هدف کشاندن ایران پای مذاکره انجام شده است.

دری نجف آبادی:

اخراج بولتون به معنای تغییر سیاست امریکا نسبت به ایران نیست

امام جمعه اراک گفت : اخراج جان بولتون به این معنا نیست ‌که سیاست های امریکا نسبت به جمهوری اسلامی تغییر کرده است .

به گزارش تور مشهد،  آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در نماز عبادی سیاسی اراک با اشاره به گام سوم برجام بیان کرد: ایران دو ماه فرصت داد تا عملکرد غربی ها ببیند، اما تحقیقات و پژوهش های هسته ای خود را جلو انداخت و در عین حال باید مراقب و هوشیار بود .

وی با بیان اینکه ممکن است فشارهای غربی ها و امریکا بیشتر شود، اما نباید فریب دشمن دروغ پرداز را خورد، به اخراج جان بولتون اشاره کرد و افزود: بولتون همواره نسبت به جمهوری اسلامی عناد داشته است، ترامپ به جایی رسید که او را اخراج کرد، اما اخراج وی به این معنا نیست ‌که سیاست های امریکا نسبت به جمهوری اسلامی تغییر کرده است .

دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه دشمن همواره در پی غارت و فشار به ایران بوده و طی ۴۰ سال اخیر تاکنون یک قدم به سود ایران برنداشته است، گفت: دشمن هر روز یک بازی جدید به راه انداخته است و به همین دلیل باید همه مسئولان و شورای عالی امنیت ملی هوشیار باشند و فریب دغل بازی های حقه بازان را نخورند .

وی تصریح کرد: شاید فشارها بر کشور و مردم بیشتر شود، اما ملت ما هوشیار و مقاوم هستند. مسئولان درست عمل کنند، ملت در برابر فشارها مقاوم ایستاده اند. انتظار مردم این است که همه مسئولان و ارکان نظام در کمال امانت، صداق و اخلاق اسلامی عمل کنند و وفادار نظام، رهبری و مردم باشند، خود را وقف خدمت صادقانه به ملت کنند.

وی تقوا را جوهره دین دانست و گفت: باید در میدان و کلاس تقوا بیشتر فعال بود و باید در کارها اخلاص داشت، به خداوند توکل و به ائمه اطهار توسل کرد که این امر حسن عاقبت را به دنبال دارد .

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: انسان با تقوا مراقب چشم، گوش، زبان، دست، شهوت و … خواهد بود تا از مسیر خدا خارج نشود ک باید در مقابل همه توطئه های داخلی و خارجی مراقب بود و به خدا پناه برد .

وی با اشاره به اینکه نماز جمعه معرفت زاست چرا که مسائل دینی و روز دنیا را متذکر می شود، گفت: اسلام گفتمان فاخر و بین المللی را داراست که در مقابل گفتمان های فاسد دنیا قرار دارد و محل این گفتمان دانشگاه مدینه، کربلا، قم، دانشگاه امام حسین(ع) است که انسان های بیدار و زنده دل با قلبی سپید جذب معارف دین و حق و گفتمان اسلامی می شود .

نماینده ولی فقیه در استان کرمان هشدار داد:

فرانسوی‌ها همان نقش آمریکایی‌ها را در لباس دوست انجام می‌دهند

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اعلام این هشدار که دولتمردان باید مراقب باشند که فرانسوی‌ها همان نقش آمریکایی‌ها را در لباس دوست انجام می‌دهند اظهار کرد: فرانسوی ها و آمریکایی ها نشان داده اند که بارها تعهد کرده و رسما نیز این موضوع را اعلام کرده، اما به تعهدات خود عمل نمی‌کنند، پس معلوم است به دنبال فریب ما هستند.

به گزارش تور مشهد، حجت الاسلام و المسلمین “حسن علیدادی سلیمانی” امروز 22 شهریورماه در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر کرمان با بیان اینکه حضور گروههای مقاومتی چون حزب الله، انصارالله، حشد شعبی و حزب الله فلسطین به دلیل محوریت کربلا و واقعه عاشورا است، افزود: این گروههای مقاومت در مقابل زیاده خواهی‌های آمریکا ورژیم اشغالگر قدس، ایستاده اند و جریان های مقاومت و فرماندهان شان، به جمهوری اسلامی نگاه دارد و رهبر معظم انقلاب را فرمانده خود می دانند پس باید تلاش کنیم همه حول همین محور مقاومت حرکت کنیم تا به اقتدار جهان اسلام دست یابیم.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون دور از دسترس نبودن از بین رفتن غده سرطانی اسرائیل تصریح کرد: در صحنه سیاسی کشور نیز باید مقاومت محور کارهایمان باشد و ما نیز باید حول محور مقاومت و رهبری حکیمانه رهبر انقلاب حرکت کنیم تا به فضل خدا بتوانیم برای همیشه استکبار جهانی را از صحنه خارج و دنیا رابرای حضور حضرت ولی عصر آماده کنیم.

خطیب جمعه شهر کرمان به موضوع برجام نیز اشاره کرد و با بیان اینکه کاهش تعهدات برجامی نتیجه همین تفکر مقاومت است، گفت: گام‌هایی که ایران در روزهای اخیر برای کم کردن تعهدات برجام برداشته یکی دیگر از ضربات جمهوری اسلامی بر پیکره استکبار بوده اما دولتمردان باید مراقب باشند که فرانسوی‌ها همان نقش آمریکایی‌ها را در لباس دوست انجام می‌دهند. فرانسوی ها و آمریکایی ها نشان داده اند که بارها تعهد کرده و رسما این موضوع را نیز اعلام کردند، اما به تعهدات خود عمل نکرده، پس معلوم است به دنبال فریب ما هستند

امام جمعه شهر کرمان در بخش دیگری از سخنان خود به واقعه کربلا و عاشورا و تاسوعای حسینی نیز اشاره کرد و گفت: معرفی شهدای شاخص کربلا و تبیین اهداف بزرگ قیام عاشورا برای نسل های بعد در جهان اسلام، کاری بزرگ بود که توسط کاروان اسرای کربلا و سخنرانی های روشنگرانه امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) انجام شد تا اهداف امام حسین (ع) از این حرکت برای جهان اسلام در سال و قرن های آتی تبیین و تشریح شود

وی با بیان اینکه امروز بعد از قرن ها در تبعیت و همراهی با این اسرا، میلیون‌ها زائر در اربعین حسینی به پیاده روی می پردازند که اقدام بسیار بزرگی است تصریح کرد: باید بر مبنای تقوای عمل کنیم و در یک کلمه تقوا را محور حرکت و خدا را در همه صحنه‌ها ببینیم.

امام جمعه موقت قم:

ایران فریب چراغ سبز ترامپ را نمی خورد

امام جمعه موقت قم با بیان اینکه در ارتباط با آمریکا، هوشمندی ضرورت مضاعف پیدا می کند عنوان کرد: خواهش ملت ما از دولت و دستگاه دیپلماسی این است که با چشم بازتر حرکت کنند و نگاهشان به سخنان رهبری باشد.

به گزارش خبرنگار تور مشهد، آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه های این هفته نماز جمعه قم با اشاره به اینکه در روابط خارجی دارای 5 سطح از رابطه هستیم؛ سطح اول را رابطه با کشورهای همسو و همسایه و در حوزه ی جبهه مقاومت دانست و گفت: در این سطح باید روابط دوستانه و شامل همه ابعاد سیاسی اجتماعی اقتصادی و فرهنگی باشد. 

وی سطح دوم را کشورهای مستقل که ارتباط خوبی با جمهوری اسلامی دارند، عنوان کرد و افزود: این سطح شامل کشورهایی نظیر چین و روسیه است که باید هوشمندانه روابط خود را در این سطح گسترش بدهیم و روابط را به سمت شرق سوق دهیم. 

امام جمعه موقت قم، سطح سوم روابط را مربوط به کشورهای وابسته به غرب دانست و گفت: ما رابطه با این دسته از کشورها را نفی نمی کنیم و آماده ی گفتگو هستیم تا به فضل الهی اصلاح شوند. 

اعرافی گفت: رابطه در سطح های چهارم و پنجم نیاز به هوشمندی بیشتری دارد. سطح چهارم رابطه با اروپاست که این روابط سالم و بی حاشیه نیست و ما تجربه های تلخی از رابطه با آنها داریم. در این سطح راه مذاکره را نبستیم اما نیاز به هوشمندی بیشتری در رابطه با اروپا داریم. دولت و مسئولان در گام هایی که در برگشت به ماقبل برجام برداشته اند، درست عمل کرده اند؛ اما کافی نیست. 

رئیس حوزه های علمیه کشور، لایه ی پنجم را مربوط به ارتباط با آمریکا و متحدان نزدیک او دانست و اظهار کرد: خواهش ملت ما از دولت و دستگاه دیپلماسی این است که با چشم بازتر  حرکت کنند و نگاهشان به سخن رهبری باشد. در این سطح ارتباط، هوشمندی ضرورت مضاعف دارد؛ چرا که ما تجربه ی برجام را داریم و مواجه با نقض عهد تاریخی زشت از ترامپ و آمریکا شده ایم. 

وی افزود: امروز بدترین تحریم ها را بر ما تحمیل کرده اند؛ تحریم هایی که به گمان آنان انقلاب و ایران را از پای درمی آورد، این امکان را نداشت و در همین ایام تحریم های سخت، جبهه ی مقاومت درخشید و جهانیان قدرت نظامی ما را در عرصه های مختلف، نظیر اسقاط پهباد آمریکایی دیدند.

وی با اشاره به سخنان اخیر سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان تأکید کرد: سید مقاومت در لبنان گفت “ما با فرزند امام حسین علیه السلام و ولی فقیه زمان پیمان می بندیم که با او تا پایان کار خواهیم بود.” ملت ایران نیز به تأسی از سید مقاومت می گوید ما با امام و رهبرمان تا ذلت استکبار خواهیم ماند و با تو ای رهبر بزرگ عالم اسلام تا محو اسرائیل خواهیم بود. 

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان:

دشمن بداند که ایرانیان دست از اهداف خود برنخواهند داشت

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت: در مسیر مقاومت حرکت خواهیم کرد، هرچند شرایط اقتصادی سخت باشد و دشمن باید بداند که ایرانیان دست از اهداف خود برنخواهند داشت.

به گزارش تور مشهد، منطقه زنجان، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه زنجان، اظهارکرد: دشمن به این نتیجه خواهد رسید که با ایران نباید با زبان زور سخن بگوید و باید بپذیرند که  با منطق و عقلانیت باید همه مردم در کنار هم در دنیا زندگی کنند.

امام جمعه زنجان در ادامه با بیان اینکه  مسئولان هم باید با جدیت در حل مشکلات گام بردارند، افزود: گام سوم ایران در برابر بدعهدی غرب نسبت به برجام اجرا خواهد شد و دلیل این امر نیز خود این کشورها هستند و خوشبختانه مسئولان امر تصمیم خوبی در این رابطه اتخاذ کرده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان همچنین با تشکر از عزاداری مردم در سوگ سرور و سالار شهیدان، گفت: مردم و هیئت‌های مذهبی با همه قدرت خطوط قرمز را رعایت کرند و سنگ تمام گذاشتند و باید از همه افرادی نیز که در پشت صحنه تلاش کردند تا در این مراسم امنیت لازم فراهم شود تشکر کرد.

وی همچنین با اشاره به سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهارکرد: سال ۶۴ برای تکمیل نیروی نظامی و پاسداری از انقلاب، سپاه پاسداران تشکیل شد و این نیروی نظامی متولد شده از بطن انقلاب  بوده و و آثار و برکات فعالیت آن را مشاهده می‌کنیم.

امام جمعه زنجان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود  با اشاره به اینکه پیام قیام سید الشهدا(ع) بسیار وسیع و گسترده و جاودانه است، گفت: یکی از فرازهای برجسته پیام سیدالشهدا(ع) اطاعت امر پروردگار و انجام تکلیف است. انسان به عنوان بنده فقط باید از خدا بترسد و از خداوند اطاعت کند و از غیر خدا نترسد و این لازمه تقواست.

امام جمعه ایلام:

برکناری جان بولتون چراغ سبز دشمن به ایران نیست


امام جمعه ایلام گفت: برکناری جان بولتون چراغ سبز آمریکا به ایران نیست و آنچه ما در برجام از دست دادیم برای اثبات قابل اعتماد نبودن دشمن کافی است.

به گزارش تور مشهد، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر «الله نور کریمی‌تبار»، با اشار به عزل جان بولتون ، مشاور امنیت ملی آمریکا ،اظهار کرد: این فرد سال گذشته در بین منافقین قول داد که جمهوری اسلامی چهلمین سال پیروزی خود را نخواهد دید و نهایت تلاش خود را در این زمینه به کار گرفت اما نهضت ما نهضتی نیست که با رجزخوانی عده ای در آن سوی مرزها آسیب ببیند.

وی گفت: این نکته برای مسئولان ما که دنبال مذاکره با امریکا هستند باید مدنظر قرار گیرد این است که برکناری مشاور امنیت ملی آمریکا را چراغ سبز تلقی نکنند ، این ضعف دشمن است و مذاکره با دشمن برای ما راه حل مشکلات نیست، بلکه اقتدار، توان نظامی و رهبری نظام دشمن را عقب زده است.

امام جمعه ایلام تاکید کرد: یک وقتی تصور نشود که دشمن طرفدار ما شده و قدمی به سمت ما برداشته  وما نیز قدمی به سمت او برداریم، آنچه ما در برجام از دست دادیم برای اثبات قابل اعتماد نبودن دشمن کافی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام با اشاره خودسوزی یک  دختر خانم در تهران و حاشیه‌های بوجودآمده، گفت: رسانه های بیگانه که این فضا را سیاسی کردند و متاسفانه برخی از مسئولان جمهوری اسلامی هم در این فضا قرار گرفتند. در حالیکه پدر این خانم می‌گوید دختر من مشکل روانی داشته و خودکشی‌‍‌اش ربطی به ورزش ندارد.

 


 


انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *