والیبال قهرمانی آسیا/ ایران ۲ – سریلانکا صفر – تور مشهد

تیم ملی والیبال ایران در نخستن بازی خود از رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ تهران به مصاف سریلانکا رفت.

به گزارش تور مشهد، از ساعت ۱۹:۰۰ امروز (جمعه) ۲۲ شهریور ماه ۱۳۹۸ تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود از رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۱۹، در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی به مصاف تیم ملی سریلانکا رفت.

تیم ملی ایران با ترکیب فرهاد قائمی، امیرحسین اسفندیار، مسعود غلامی، سید محمد موسوی، پوریا یلی، جواد کریمی و محمدرضا موذن بازی را آغاز کرد.

ست اول: ۲۵ – ۱۵ ایران

تیم ملی ایران از همان شروع بازی در دفاع روی تور قدرت خود را به سریلانکا دیکته کرد و توانست ۵ – ۳ پیش بیافتد. با به کار گیری سرعت در خط حمله ایران، دفاع سریلانکا چندین بار جا ماند تا شاگردان کولاکوویچ ۸ به ۵ وقت اسراحت فنی اول را از آن خود کند. با شروع بازی پوریا یلی عملکرد خوبی در زدن آبشار داشت و توانست ایران را ۱۱ – ۸ پیش بیاندازد. با اشتباه فیاضی اختلاف به یک امتیاز کاهش یافت تا بازی ۱۱ – ۱۰ شود اما با دو آبشار یلی ایران بار دیگر ۱۴ – ۱۱ پیشی گرفت تا سریلانکا تقاضای وقت استراحت کند. ایران توانست ۱۶ – ۱۲ وقت استراحت فنی دوم را نیز کسب کند.

با شروع مجدد بازی به وسیله دفاع غلامی ایران اختلاف را به ۵ امتیاز افزایش داد. در حالی که بازیکنان سریلانکا در دریافت سرویس‌ها و آبشارهای بازیکنان ایران ناتوان بودند، این تیم ایران بود که توانست با نتیجه ۲۵ – ۱۵ و اختلاف ۱۰ امتیاز پیروز ست نخست بازی شود.

ست دوم: ۲۵ – ۱۷ ایران

با شروع ست دوم بازی، بازیکنان سریلانکا در دریافت‌ها و زدن سرویس عملکرد بهتری داشتند تا بازی تا امتیاز ۶ به صورت پایاپای پیگیری شود. در نهایت این تیم ایران بود که با آبشار فرهاد قائمی ۸ – ۶ وقت استراحت فنی اول را کسب کرد. با شروع بازی امیرحسین اسفندیار با آبشارهای پر قدرت و سرویس دقیق خود  ایران را در حالی ۳ امتیاز پیش انداخت که بازی ۱۴ – ۱۱  به سود ایران شد. در ادامه ایران ۱۶ – ۱۳ وقت استراحت فنی دوم را نیز از آن خود کرد.

پس از شروع مجدد بازی علی اصغرمجرد جایگزین موسوی شد و با تک دفاع خود توانست ایران را در حالی به امتیاز ۱۹ برساند که با ۴ امتیاز از سریلانکا پیش بود. در نهایت ایران با عملکرد بهتر نسبت به سریلانکا در همه مناطق زمین، ۲۵ – ۱۷ ست دوم را نیز با پیروزی پشت سر گذاشت.

ادامه دارد….

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *