پارک علمی پرفسوربازیما

elmi-po.gif

از آنجایی که شیوه‌های نوین آموزش، به ویژه برای کودکان، نوجوانان و جوانان، برپایه تسهیل‌گری، اکتشاف و بازی‌محوری است در همین راستا چند سال مطالعه و مشاهدۀ پارک های علمی از جمله پارک¬ها و مراکز علمی و موزه‌های تخصصی در سایر کشورها به همراه چندین سال سابقه مدیریتی و اجرایی در زمینه مراکز تفریحی و مباحث آموزشی گرد هم آمده است تا «پارک علمی پروفسور بازیما» متولد شودما به جرأت مدعی هستیم پارک علمی پرفسور بازیما  منحصر به فردترین پارک علمی موضوعی ایران در سه موضوع  زیست شناسی، زمین شناسی و نجوم می‌باشد که با تلفیق حوزه‌های آموزش، سرگرمی و بازی‌های هیجان انگیز سعی دارد فضایی مفرح و آموزنده را برای خانواده‌های ایرانی فراهم آورد. در این مجموعه از آخرین تکنیک‌های طراحی پارک‌های علمی، تفریحی و خانوادگی استفاده شده استما تمام دانش و تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا در کنار شما کشف کنیم و بیاموزیم. در این پارک علمی شما می‌توانید تجربه کنید. تجربه پرواز با شبیه ساز پرواز بازیما، تجربه گیج وزنی با ژیروسکوپ بازیما، شناخت صور فلکی در افلاک‌نمای زنده بازیما، تجربه فضانوردی با مریخ نورد بازیما، و صدها تجربه متفاوت دیگر.

elmi-po3.gif

elmi-po1.gif

elmi-po2.gif

elmi-po5.gif

 

هفت حوض

haft-hoz8.gif

برای رسیدن به زیباترین پدیده و جاذبه طبیعی شهر مشهد، باید به دل کوههای خلج در اطراف مشهد سفر کنید. این منطقه حدود 7 کیلومتر از مشهد فاصله دارد.بعد از وارد شدن به شهرک سیدی و جاده خلج، بعد از طی کردن حدود 3 کیلومتر از جاده، به دوراهی می رسید. باید جاده اتوبان و آسفالت سمت چپ را ادامه بدهید تا به میدان مانندی برسید.یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی مشهد که در دل کوه های خلج جا داره هفت حوضه. این منطقه حدود ۷ کیلومتر با مشهد فاصله داره. بعد از طی این مسافت باید ماشین را پارک کنید و باقی مانده مسیر که ۲ کیلومتر است رو پیاده طی کنید. این منطقه شامل ۷ حوضچه طبیعیِ که آب در آنها جریان داره. بعضی از این حوضچه ها به اندازه یک استخر کوچک وسعت دارن.

haft-hoz1.gif

haft-hoz3.gif

haft-hoz4.gif

haft-hoz5.gif

haft-hoz6.gif

 

روستای بزوشک

bezoshk3.gif

بزوشک روستایی از توابع بخش احمد اباد شهرستان مشهد در خراسان رضوی ایران است در جنوب مشهد در دامنه كوه های  بینالود روستایی از توابع بخش احمدآباد شهرستان مشهد در استان خراسان رضویه این روستا در دهستان سرجام قرار داره و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۴۶۱ نفر (۱۳۱خانوار) بوده . این روستا از روستاهای تاریخی ایرانه و بافت پلکانی داره. سابقه نام روستا باز مشک است، قبلا در اطراف روستا گل و گیاه می روییده است که عطر و بوی خوبی داشته و به همین دلیل نام باز مشک و اخیرا بزوشک نام گرفته است. 

bezoshk1.gif

bezoshk2.gif

bezoshk4.gif

bezoshk.gif

 

پارک وکیل اباد

vakil-abad-4.gif

پارک وکیل آباد از تفرجگاه های قدیمی و زیبای مشهدِ که در در جنوب غربی مشهد و انتهای بلوار وکیل اباد واقع شده و با بلوار عریض و زیبای وکیل آباد به میدان آزادی مرتبط می شه. وکیل آباد به علت قدمت خود و قرار گرفتن در دره ای با صفا و هوای مطبوع از دیر باز مورد توجه اهالی شهر و مسافران بودهوکیل اباد یکی از بلوارهای مشهد است که در غرب شهر قرار دارد و از میدان پارک شروع و به کوهستان پارک شادی ختم می‌شود. وکیل‌آباد نسبت به شرق شهر دارای آب و هوای  بهتری می‌باشد

vakil-abad6.gif

vakil-abad1.gif

vakil-abad2.gif

vakil-abad9.gif

vakil-abad8.gif

vakil-abad7.gif

 

موزه نادری

nadeer.gif

موزه نادری در شهر مشهد واقع شده است. این بنا به منظور یاد بودی از نادر شاه افشار و معرفی آثار تاریخی و ادوات جنگی آن دوره می باشد. در قسمت اصلی بنا، دو تالار به مجاورت یکدیگر برای نمایش آثار ساخته شده است. ارامگاه نادر شاه بنایی است درمجموعه باغ موزه نادریدر شهر مشهد که به یادبود نادر شاه افشار در سال ۱۳۴۲ خورشیدی توسط هوشنگ سیحون و ساخته شده‌است. ساختمان آرامگاه نادر شاه از قسمت مرکزی که محل تدفین نادرشاه میباشد و دو تالار موزه تشکیل شده است که یکی از آنها موزه اسلحه دوره‌های مختلف تاریخ ایران و دیگری موزه اسلحه و آثار مربوط به دوران نادرشاه را نمایش میدهد

naderi2.gif

naderi3.gif

naderi4.gif

naderi5.gif